Iškilių asmenybių dienos rutina

Iškilių asmenybių dienos rutina

Vienas svarbiausių dalykų norint dirbti ir veikti gyvenime produktyviai bei nepavargti – dienos rutina ir ritualai, kurie jums teikia džiaugsmą. Visi šiame infografike pateikti asmenys (mokslininkai, rašytojai, kompozitoriai) nugyveno vaisingą ir prodyktyvų gyvenimą, tačiau jie tą darė ne tik be sustojimo dirbdami, bet ir rasdami laiko savo mėgiamoms veikloms. Daugelio mūsų dienas sudaro pareigos, kurias privalome atlikti, tačiau labai svarbu susidėlioti savo dienotvarkę taip, kad be pareigų mums liktų laiko ir mėgiamoms veikloms, nes kitaip greit „pražūsime“. Nėra nieko blogiau, kai žmogui tenka daryti tik tai, kas jam nepatinka. Žinoma, šie žmonės mylėjo savo darbą, bet šiuolaikinėje visuomenėje labai daug žmonių dirba darbus, kurie jiems visiškai neteikia džiaugsmo, todėl vienas iš būdų kaip jo gauti daugiau – planuoti pareigas ir veiklas, kurios teikia džiaugsmą.

Dienos ritualai (paspauskite paveikslėlį ir padidės!)

Taip pat labai svarbus miegas. Kaip matome, daugelis šių žmonių miegojo bent 7 valandas, o tai yra optimalus miego laikas – nei per daug nei per mažai. Nors daugelis jų kūrė ir dirbo XVIII a., XIX a. arba XX a. pr., į daugelio jų dieną tilpdavo ir fizinis aktyvumas, pavyzdžiui, pasivaikščiojimas. Fizinis aktyvumas būtinas ne tik mūsų geram fizinės sveikatos funkcionavimui, bet taip pat ir psichikos būsenai, streso mažinimui. Trečias svarbus aspektas, kurį matome visuose pateiktuose pavyzdžiuose – socialinis gyvenimas. Nei vienas iš jų nebuvo atsiskyręs nuo draugų, kolegų, rasdavo laiko pabendrauti, paskaityti laikraštį.

Žinoma, nereikia aklai idealizuoti garsių ir daug pasiekusių žmonių dienos rutinų, bet ką galime iš to pasiimti yra tai, kad rutina yra geriau nei chaosas ir čia rutina neturi jokios neigiamos konotacijos. Svarbu ieškoti to, kas tinka jums. Ieškoti tokios dienotvarkės, kuri jums padėtų nuveikti tiek, kiek norite, nepavargti, gauti džiaugsmo, skirti laiko mylimiems ir svarbiems žmonėms. Kad ir kaip bebūtų, matome, keli dalykai universalūs: miegoti ne per mažai, būti fiziškai aktyviam, bendrauti su kitais.

Šaltiniai:

Infografiko šaltinis –  http://infowetrust.com/creative-routines/