Apie tinklaraštį

Labas!

Tu dabar svetainėje paspaudei skiltį „Apie tinklaraštį“ ir, tikriausiai, norėtum daugiau sužinoti, kur esi ir kas tai per tinklaraštis. Mano vardas Vitalijus, o pavardė Gafurovas. Esu psichologas ir šio tinklaraščio autorius. Tinklaraštis gimė 2015 metais, kai dar viso labo buvau pūkais apaugęs trečiakursis studentas. Nusprendžiau, kad rašydamas ir skaitydamas apie psichologiją lengviau sugalvosiu baigiamojo bakalauro darbo temą.

Žingsnis po žingsio viskas išaugo iki to, ką matote dabar. Jau kuris laikas esu nebe psichologijos studentas, o praktikuojantis psichologas. Čia rašau apie įvarias, su psichologija susijusias temas. Šiuo tinklaraščiu noriu kelti ne tik tekstų apie psichologiją kartelę, bet ir apskritai mokslinės žurnalistikos lygį. Taip pat noriu skatinti psichoedukaciją, kad žmonės daugiau sužinotų ir ne tik sužinotų, bet ir suprastų psichologiją.

Skirtingai nei daugelyje lietuviškų portalų, čia po tekstais visada rasite nuorodas į šaltinius, kuriais rėmiausi rašydamas. Tai darau pirmiausia dėl to, kad suteikčiau tekstui kredibilumo ir skaitytojas galėtų pasitikrinti ar informacija yra patikima. Tekstuose remiuosi patikimais moksliniais šaltiniais, stengiuosi, kad tai būtų pirminis šaltinis, nors kartais pasitaiko ir antrinių. Tačiau stengiuosi tuo nepiktnaudžiauti.

Jei skaitant neradai atsakymo, kodėl tinklaraštis vadinasi taip keistai, tai jį gali atrasti šioje pastraipoje. Socialiniuose tinkluose vienu metu labai paplito pokštai, kuriuos vadina mediniais, t.y. tokie pokštai, kurie paremti žodžių žaismu, panašiu skambesiu ar daugiaprasmiškumu. Tad sugalvojau ir aš tokį pokštą: po hipnozės seanso pas psichologą, jaunuolis paniro į tranzo būseną. Paniręs į šią buseną, jis pradėjo keliauti autostopu – tranzuoti. Pamaniau, kad šis pavadinimas tinklraščiui bus kabinantis, kadangi jame slypi tam tikra metafora – tranzavimas po psichologijos pasaulį, kuris vyksta tuomet, kai skaitome tekstus apie psichologiją.

P.S. Tinklaraščio svetainę naudoju ir kaip asmeninę svetainę, kurioje gali rasti informaciją apie mano kaip psichologo teikiamas individualias konsultacijas.

Tranzo būsena – malonumas pažinti!

Vitalijus