Nuo ko prasideda pokytis? Šiame straipsnyje norėčiau papasakoti nuo ko jei ne geriausiai, tai bent jau labai gerai pradėti pokyčius gyvenime. Nusprendžiau apie tai parašyti, nes ne tik pats tai patikrinau empiriškai, tačiau mačiau kaip tai veikia ne tik man. Rezultatai – labai teigiami. Bet dabar apie viską nuo pradžių.
Daugelis žmonių, kurie save vadina pokyčių specialistais, dažniausiai yra suknisti melagiai, kurie dalina nieko vertus ir dažnai sudėtingus patarimus. Taip yra todėl, kad pokyčio vardiklis yra daug paprastesnis. Pirmiausia, kad įvyktų pokytis, reikia turėti išsikėlus kokį nors tikslą. Šis punktas nėra toks jau sudėtingas, sudėtingesnė dalis yra artėjimas prie to tikslo, prie kažkokio norimo pokyčio. Tiems, kurie internetinėje erdvėje seka Toronto universiteto profesoriaus Jordano Petersono veiklą, ši informacija tikriausiai nebus nauja. Kaip matematikos mokytoja mokykloje bando įkalti į mokinių galvas, kad skaitiklis yra viršuj, o vardiklis apačioj, taip profesorius Petersonas bando millenialsams ir ne tik jiems įkalti į galvą, kad geriausia vieta, nuo kurios galima pradėti keisti savo gyvenimą – jūsų kambarys. O jei tiksliau – kambario sutvarkymas. Nesvarbu, kokio tikslo siekiate, jei nesugebate susitvarkyti ir susiorganizuoti erdvės, kurioje miegate ir praleidžiate svarbią laiko dalį, vargu ar pasieksite savo tikslą. Netvarka kambaryje dažnai atspindi chaosą mūsų psichikoje – bent jau taip teigia profesorius. Šią idėją apie kambario sutvarkymą jis teigia radęs Carlo Gustavo Jungo raštuose. Man nepavyko aptikti, kad Jungas rašė apie tai, tačiau galbūt ieškojau per mažai. Dievaži, tikrai nėra svarbu, kas sugalvojo šią idėją, svarbiausia, kad tai daugiau/mažiau yra tiesa ir tai veikia. Jei nežinote nuo ko pradėti keistis, kodėl gi nepradėjus nuo savo kambario. Pats tai išbandžiau. Būdavo akimirkų, kai negali susikaupti mokytis ar užsiimti kita veikla, tada skirdavau laiko kambario aptvarkymui, kad jis atrodytų taip, jog man jame būtų malonu būti ir dirbti. Jei pirmas punktas, tikslo radimas, irgi atrodo sudėtingas ir nežinote nuo ko pradėti, galbūt pradėkite nuo savo kambario?
Antras labai svarbus pokyčio aspektas – rutina. Pats žodis rutina turi tam tikrą neigiamą konotaciją mūsų kalboje, tačiau čia turiu omeny rutiną, kuri padeda siekti rezultatų. Rutina turi būti tokia, kuri teiktų džiaugsmą, kuri vestų į priekį. Diena susideda iš pareigų ir iš veiklų, kurios mums malonios. Pareigas reikia atlikti, tačiau verta nepamiršti, kad toje rutinoje turime rasti laiko ir mėgiamiems užsiėmimas, kitaip po kurio laiko organizmas ims silpnėti. Vienas svarbiausių rutinos aspektų – ėjimas miegoti ir kėlimasis tuo pačiu metu. Mūsų organizmui patinka, kai mes keliamės ir einame miegoti tuo pačiu metu, kai dienotvarkė suplanuota. Kuomet nėra daug netikėtumų, organizmas išnaudoja mažiau resursų prisitaikymui ir patiria mažiau streso. Taip pat nepastovus miego režimas sutrikdo mūsų cirkadinius ritmus, kurių sutrikdymas neigiamai veikia mūsų nuotaiką. Ne taip seniai rašiau apie daug apie produktyvių garsių mokslininkų ir kūrėjų dienotvarkes. Visų jų pagrindas – rutina. Ir būtent tokia, kuri padeda būti produktyvesniems, kuri įtraukia laisvalaikį, fizinį aktyvumą bei, žinoma, darbą.
Taigi, matome, kad pokyčio galima pradėti siekti nuo dviejų labai labai paprastų dalykų, pačių pamatinių dalykų – kambario susitvarkymo ir ėjimo miegoti ir kėlimosi tuo pačiu metu.
You must be logged in to post a comment.