Programėlė, kuri padės būti produktyvesniems

Programėlė, kuri padės būti produktyvesniems

Taigi, vakar visiškai atsitiktinai YouTube atradau vieno brito doktorantūros studento kanalą, kuriame jis kuria video blogus, pasakoja įvairius dalykus apie mokslą ir ne tik (nuoroda į kanalą) Viename iš savo video jis papasakojo apie labai įdomią programėlę, kuri jam padeda produktyviau dirbti. Programėlė vadinasi Forest ir yra prieinama tiek Android, tiek iOS vartotojams. Net neišklausęs viso video, nusprendžiau, kad atsisiųsiu ir išbandysiu. Taip ir padariau. Man veikia, todėl nusprendžiau pasidalinti ir su jumis. O dabar trumpai apie ją papasakosiu.

Forest app screenshotas.

Forest programėlė remiasi pomodoro clock principu, kuris ne vienam gali būti girdėtas. Pomodoro laikrodis yra laikmatis, kuris skaičiuoja 25 minutes tavo darbo ir po jų tau suteikia 5 minučių pertraukėlę. Po 3 tokių ratų gaunama 15 minučių pertrauka. Šituo siekiama, kad būtų atliekamos 25 minutės gryno darbo. Kuo kitokia Forest programėlė? Joje galima nusistatyti savo darbo laiką nuo 10 minučių iki 2 valandų. Nustačius laikmatį, programėlė aktyvuojasi ir pradedamas auginti medis. Jei per savo nusistatytą laiką telefone pradedi naršyti kokiose nors kitose programėlėse ir prokrastinuoti, medis neužauga ir miršta. Nejaugi norėtumėte pražudyti virtualų medį? Išdirbus nustatytą laiką be trukdžių, sklype užauga medis, užfiksuojamas laikas, kiek dirbai. Taip galima aktyviai sekti, kiek laiko per dieną ar per savaitę praleidai atlikdamas gryną darbą.

Programėlės vaizdas

Darbas iki 20 minučių užaugins krūmą, o ilgesnis darbas – medį. Užaugus medžiui, gaunamos sėklos, už kurias vėliau galima nusipirkti kitokių medžių ir juos auginti. Dirbant galima klausytis įvairių garsų, pavyzdžiui, miško garsų. Tiesa, iš pradžių galima klausyti tik miško garsų, tačiau vėliau už tas pačias sėklas galima nusirpikti ir kitų garsų. Taip pat programėlėje galima prisidėti ir prie tikrų medžių sodinimo Afrikoje.

Tokios programėlės buvimas tik patvirtina, kad mūsų dienomis darosi vis sunkiau susikaupti, kadangi informacijos srautai yra tiesiog nesuvokiamai dideli ir kinta itin greitai. Nors aš giliai tikiu, kad sprendimas dirbti be pašalinių trikdžių yra grynai valios aktas, nemanau, kad naudojimasis tokia programėle kaip nors sumenkina valios panaudojimą tikslingai. Forest tikrai padaro mokymąsi ar darbą įdomesnį.