5-ios dėmesio vertos TED kalbos apie psichologiją

5-ios dėmesio vertos TED kalbos apie psichologiją

  1. Antropologė Helen Fisher, daugiau nei 30 metų tyrinėjanti meilę, pasakoja apie ją. Apie tai, kaip meilė paveikia smegenis ir kad tai yra vienas labiausiai priklausomybę sukeliantis dalykas žemėje. Pasakodama ji pasitelkia ne tik mokslo duomenis, bet ir kupiną aistros poeziją.

2. Philip Zimbardo – viena žymiausių ir įtakingiausių vis dar dirbančių psichologų. Garsiojo Stanfordo kalėjimo eksperimento autorius šioje kalboje pasakoja apie blogio šaknis, apie tai, kodėl žmonės elgiasi žiauriai.

3. James Flynn – garsus intelekto tyrinėtojas pasakoja apie mūsų kognityvių funkcijų istoriją ir tai, kaip keitėsi mūsų intelekto įverčiai ir kodėl. Fluidinio ir kristalizuoto intelekto augimas bėgant metams pavadintas jo garbei – Flyno efektu.

4. Žurnalistas Jon Ronson pasakoja apie plonytę liniją tarp psichopatijos ir psichopatijos nebuvimo. Taip pat apie tai, kad kartais mes per daug stengiamės įterpti žmones į tam tikrus diagnostinius rėmus ir norime priskirti juos psichopatams. Visa tai jis pasakoja pasitelkdamas nuostabų humorą, kas padaro jo kalbą labai gyvą ir prikaustančią.

5. Dar vienas žymus šių dienų psichologas – Martin Selingman kalba apie dabartinės psichologijos „būklę“. Kuo ji gera, kuo ji bloga ir kaip galima būtų ją padaryti geresnę. Selingman yra pozityviosios psichologijos kūrėjas ir viena svarbiausių XX a. antros pusės psichologijos mokslo figūrų.